Iwona Kołaczyńska-Wyszogrodzka
Prezes fundacji

To już pięć lat działania fundacji. Jak ten czas płynie... Ale Domy Pomocy Społecznej -skąd pomysł na taki - chyba mało popularny kierunek działań? Właśnie to mniejsze zainteresowanie innych fundacji sytuacją pensjonariuszy pchnęło nas w ich stronę już 5 lat temu. Większość z nich dotknięta jest schorzeniami, które na wiele lat wyłączają ich ze społeczeństwa. Niektórzy nie mogą w nim samodzielnie funkcjonować nawet przez całe swoje życie. Wymagają stałej i specjalistycznej opieki. Działania takich instytucji zapewniają im pobyt w przyjaznym otoczeniu oraz pomoc lekarzy specjalistów, wykwalifikowanych pielęgniarek, zabiegi rehabilitacyjne, terapie, leki i środki higieny osobistej. To wymaga stałych i znacznych nakładów finansowch.

Bogusław Ściborski

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Włókniarz" im. Jana Pawła II w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej 7/9

Niezawodność, zaangażowanie, życzliwość - to tylko niektóre z określeń, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę o aptece i fundacji CALENDULA. Na pomoc tej pierwszej liczyć możemy już od dawna, a na tej drugiej polegamy od momentu jej powstania. Leki, aparatura, pomoc rzeczowa i finansowa, a w święta - paczki dla podopiecznych - listę tę mógłbym wydłużać... Ta pomoc jest nieoceniona, a solidność i profesionalizm pracowników fundacji pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Grażyna Biernacka

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łodzi, przy ul. Sierakowskiego 65

CALENDULA to nasz dobry duch. Otacza opieką podopiecznych nie tylko od święta. Nasze dzieci mogą liczyć na nieustającą dostawę leków, środków higienicznych, czy suplementów tak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ich organizmów. Zawsze, kiedy potrzebujemy, możemy na nią liczyć. Ta pewność daje nam spokój, że tym dzieciom niczego nie zabraknie.